کد خبر: ۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۸۶۴
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درخواست مجوز برگزاری ۶۶ اُمین نشست اجلاس وزرای بهداشت کشور‌های منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در نیمه دوم مهر سال ۱۳۹۸ در تهران را به هیئت دولت ارائه نمود.

درخواست مجوز برگزاری نشست اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی در تهران

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» نشست یاد شده بزرگترین اجلاس بهداشتی در منطقه است که هر ساله با حضور وزرای بهداشت 22 کشور عضو منطقه مدیترانه شرقی و مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و برخی دیگر از مقامات و شخصیت‌های برجسته علمی و اجرایی جهان متناوباً در مقر اصلی منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در قاهره و یا یکی از کشورهای منطقه برگزار و در خصوص مسائل مهم بهداشتی منطقه در قالب بررسی اسناد بهداشتی مورد نظر تصمیم گیری می‌شود.

این نشست، فرصت مناسبی را جهت گفتگوهای دو و چندجانبه با وزرای بهداشت سایر کشورهای عضو منطقه جهت هم‌اندیشی و هم‌افزایی در خصوص مهمترین موضوعات سلامت منطقه را موجب می شود.

گفتنی است، پس از پیروزی انقلاب اسلامی دو اجلاس مذکور در سال‌های 1376 و  1385 در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است.

با توجه به برگزاری 64امین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در مهرماه سال 1396 در شهر اسلام‌آباد کشور پاکستان، بنابر تصویب وزرای محترم بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، مقرر گردید 66امین نشست اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه، نیمه دوم مهرماه سال 1398 در تهران برگزار گردد.

به همین جهت، وزارت بهداشت درخواست نموده، این موضوع به منظور صدور مجوز جهت میزبانی کشورمان و نیز تأمین اعتبارات مربوطه در هیئت دولت بررسی شود.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون