کد خبر: ۴۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۸۲۹
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد تعیین میزان کمک هزینه (یارانه) قابل پرداخت به مراکز توانبخشی غیر دولتی در سال ۱۳۹۷، موضوع ماده (۷) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب ۱۳۹۷ را به هیئت دولت ارائه کرد.

پیشنهاد تعیین میزان کمک هزینه قابل پرداخت به مراکز توانبخشی غیر دولتی در سال ۱۳۹۷

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پیشنهاد سازمان بهزیستی کشور درخواست افزایش 20 درصدی کمک هزینه (یارانه) قابل پرداخت به مراکز توانبخشی غیر دولتی در سال 1397 را داده است.

براساس ماده (7) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب 1397، سازمان بهزیستی مکلف است خدمات مراقبتی و نگهداری از افراد دارای معلولیت را از طریق حمایت از مراکز غیردولتی ارائه نماید. مطابق تبصره (1) این ماده، میزان کمک هزینه پرداختی به مراکز مذکور هرساله با در نظر گرفتن «نرخ تمام شده خدمات» و «نرخ تورم سالانه» توسط سازمان بهزیستی کشور و با همکاری انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی، این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

بر این اساس، سازمان بهزیستی کشور متن پیشنهادی «میزان کمک هزینه (یارانه) قابل پرداخت به مراکز توانبخشی غیردولتی در سال 1397» را که با همکاری مراجع مذکور در قانون تهیه شده، ارسال نموده است.

شایان ذکر است میزان کمک هزینه (یارانه) مذکور متناسب با «نرخ تمام شده خدمات» و «نرخ تورم» بالغ بر 20 درصد نسبت به سال 1396 افزایش داده شده و اعتبار آن نیز در ردیف 131500 قانون بودجه سال 1397 کل کشور پیش‌بینی گردیده است.

با توجه به سابقه مصوبات مشابه در سالهای گذشته و اهمیت آن، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست طرح موضوع و تصویب هیئت وزیران با قید فوریت نموده است.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون