کد خبر: ۴۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت که روز یکشنبه 22 مهر 1397 برگزار شد، دو پیشنهاد با عنوان‌های «آیین‌نامه اجرایی ماده (31) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی مصوب 1395» و «آیین نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در ابتدای جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دفتر هیئت دولت، آیین‌نامه اجرایی ماده (31) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی مصوب 1395، در خصوص استقرار مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف کشور که توسط وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شده است، به بحث گذاشته شد.

طبق ماده (۳۱) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی -مصوب 1395- آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف، با پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش به تصویب هیئت وزیران ‌رسد.

متن پیشنهادی آیین‌نامه تا پایان بررسی و پس از اعمال نظر اعضای جلسه به تصویب رسید.

 

آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور

دستور دوم این جلسه، بررسی آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور، در اجرای تکلیف مقرر در بند (ت) ماده (14) قانون برنامه ششم توسعه بود که با حضور نمایندگان بانک مرکزی به عنوان دستگاه پیشنهاد دهنده مورد بررسی قرار گرفت.

طالبی، دبیر کل بانک مرکزی، در ابتدای بررسی این آیین‌نامه گفت: بررسی‌های اولیه بر روی این آیین‌نامه انجام شد و به دلیل اشکالات پیشنهاد به بانک مرکزی بازگشت و نسخه اصلاح شده مجددا به کمیسیون ارسال شد.

وی افزود: این آیین‌نامه موضوع اجتماعی دارد و برای مردم قابل اهمیت است و با توجه به سوء استفاده‌هایی که گاهی به دلیل تبلیغات نادرست انجام شده، تصویب این آیین نامه اهمیت بیشتری می‌یابد.

این آیین‌نامه در جهت ساماندهی تبلیغات خدمات پولی و بانکی و ارائه اطلاعات دقیق و روشن به مخاطبان این نوع از تبلیغات تدوین شده است.

گفتنی است، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس تکلیف ماده 14 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران آیین نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور را جهت تصویب به هیئت محترم وزیران پیشنهاد نموده است.

در این جلسه، متن پیشنهادی آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور، تا پایان ماده سه بررسی و اصلاحاتی بر روی آن انجام گرفت و ادامه بررسی به جلسه بعد موکول شد.

این جلسه با ریاست دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری دکتر طالبی و سایر اعضا روز یکشنبه 22 مهر 1397 در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: