کد خبر: ۴۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۷۲۰
وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد اصلاح بند‌های (۲) و (۳) مصوبه‌ای را با موضوع معضل معافیت مالیاتی و پذیرش هزینه‌های خرید ارز صادراتی تصویب شده در ۴ تیر ۱۳۹۷ را مطرح نموده است.

پیشنهاد اصلاح مصوبه‌ با موضوع معضل معافیت مالیاتی و پذیرش هزینه‌های خرید ارز صادراتی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در جلسات مختلف ستاد بررسی مسائل اقتصادی، معضل معافیت مالیاتی و پذیرش هزینه­‌های خرید ارز صادراتی مطرح و در نهایت منجر به صدور بندهای (2) و (3) مصوبه شماره 41357 ت/55300 هـ مورخ 4 تیر 1397 به شرح ذیل شده است:

بند 2- درآمد حاصل از فروش گواهی­‌های صادراتی این دسته از صادرکنندگان که به مصرف واردات کالاهای گروه (3) می‌­رسد، مشمول معافیت مالیاتی درآمد حاصل از صادرات است.

بند 3- هزینه خرید و فروش گواهی‌های صادراتی توسط صادرکنندگان در بازار بورس به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی خواهد بود.

با توجه به مشکلات موجود در انجام معاملات گواهی صادراتی، وزارت صمت پیشنهاد نموده، بندهای مورد اشاره به شرح ذیل به صورت مصوبه­ای مستقل، اعلام تا صادرکنندگان و واردکنندگان در آینده با سازمان امور مالیاتی دچار مشکل نشوند.

1- درآمد حاصل از فروش پروانه­‌های صادراتی و ارز صادرکنندگان که در بازار ثانویه (دوم) به فروش می‌­رسد از پرداخت مالیات بر درآمد حاصل از صادرات معاف می باشد.

2- هزینه‌های خرید ارز در بازار ثانویه و هزینه‌های خرید و فروش ارز صادراتی و پروانه های صادراتی توسط واردکنندگان و صادرکنندگان به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی خواهد بود.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون