کد خبر: ۴۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
شماره مصوبه : ۵۵۳۹۱/۹۵۲۰۳
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند‌های (الف) و (ب) ماده (۱۰) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۹۵- آیین نامه اجرایی بند‌های یادشده را به تصویب رسانید.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مطابق ماده (10) قانون برنامه ششم توسعه، دولت مجاز است به منظور گسترش و تعمیق نظام جامع تأمین مالی و ابزارهای آن (بازار پول، بازار سرمایه و بیمه ها) معادل کل بدهی‌های خود به اشخاص حقیقی و حقوقی که تا پایان سال ۱۳۹۵ قطعی شده یا می‌شود را به ترتیب اولویت‌هایی که به پیشنهاد سازمان مشخص می‌شود، تا پایان اجرای قانون برنامه از طریق انتشار اوراق بهادار با کسب رضایت طلبکاران تسویه نماید. اوراق مذکور با رعایت قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران تا سقف مندرج در قوانین بودجه سنواتی و مصون از تورم، طبق آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد سازمان و وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، انتشار می‌یابد.

سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای اجرایی نمودن بند (الف) ماده (10) قانون برنامه ششم توسعه، پیش‌نویس آیین‌نامه یادشده را ارائه نمود که موضوع پس از طرح در جلسه کمیسیون اقتصاد در جلسه 15 مهر 1397 هیئت وزیران مورد تصویب قرار گرفت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون