کد خبر: 4116
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 آذر 1397 - 15:32
تاریخ پیشنهاد: 1397/08/20
کد پیشنهاد: 55959
دفتر هیئت دولت در راستای ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان در حال بررسی آیین‌نامه اجرایی ماده (۷۱) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است.

آیین‌نامه ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان در دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس ماده (71) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، برای ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان، چنانچه طی اجرای قانون برنامه نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی به صورت کارورزی اقدام نمایند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما برای مدت دوسال از تاریخ شروع به کار معاف می باشند.

به موجب تبصره این ماده نیز، آیین نامه اجرائی آن شامل شیوه معرفی، زمینه های کاری اولویت دار و نحوه تأمین هزینه به پیشنهاد  سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق بودجه سنواتی به تصویب هیئت وزیران می رسد.

سازمان برنامه و بودجه کشور در اجرای تکلیف مقرر در تبصره یادشده، متن پیشنهادی مربوط را که با مشارکت دستگاه­‌های اجرایی ذی ربط به تصویب ستاد تدوین آیین نامه ها، دستورالعمل ها و اسناد راهبردی قانون برنامه ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه ­های توسعه کشور رسیده است، جهت تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.

گفتنی است، در آیین نامه پیشنهادی شیوه ثبت نام و معرفی کارورزان، نحوه تعیین زمینه­‌های کاری اولویت­‌دار، مبنای تعیین نیروی کار جوان در کارگاه­‌های موضوع این آیین­‌نامه، مبنای معافیت کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی و تامین اعتبار سالانه مورد نیاز برای اجرای این آیین­‌نامه تبیین شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف