کد خبر: ۴۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
در کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت تصویب شد:
آیین‌نامه اجرایی بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه در خصوص ثبت طرح‌های پژوهشی در سامانه «سمات» در جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت مطرح و تصویب شد.

تصویب آیین‌نامه اجرایی بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه در خصوص ثبت طرح‌های پژوهشی در سامانه «سمات»

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس بند (ت) ماده (64) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب1395، دستگاه‌­های اجرائی موظفند به منظور افزایش بهره وری نظام ملی نوآوری، اجتناب از اجرای پژوهش­‌های تکراری و انتشار اطلاعات و ایجاد شفافیت در انجام طرح‌­های (پروژه‌­های) تحقیقاتی و با هدف شناسایی و به کارگیری و تجاری سازی دستاوردهای حاصل از پژوهش و توسعه، فهرست طرح­‌های پژوهشی و فناوری و پایان نامه ها و رساله های خود را در سامانه «سمات» ثبت کنند.

بر همین اساس، سازمان برنامه و بودجه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موظفند ظرف مدت یک سال از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، ساز و کار اجرائی مورد نیاز را تهیه کنند و به تصویب هیئت وزیران برسانند.

سازمان برنامه و بودجه کشور در اجرای تکلیف مقرر در بند یادشده، متن پیشنهادی مربوط را که با مشارکت دستگاه­های اجرایی ذی­ربط از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تهیه نموده و در تاریخ 28 فروردین 1397 به تصویب ستاد تدوین آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و اسناد راهبردی قانون برنامه ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه­‌های توسعه کشور نیز رسیده است، جهت تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

با تصویب این آیین‌نامه در کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت، آیین‌نامه آماده طرح و تصویب در هیئت وزیران است.

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت روز چهارشنبه 11 مهر 1397 به ریاست دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: