کد خبر: ۴۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۷۳۷
وزارت اقتصاد آیین‌نامه اجرایی بند (ف) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور با موضوع صرف مالیات مازاد بر حقوق ورود از واردکنندگان خودرو در یارانه سود تسهیلات تولید و حمایت از اشتغال را به هیئت دولت پیشنهاد داد.

پیشنهاد آیین نامه اجرایی در خصوص مصرف مالیات مازاد بر حقوق ورود از واردکنندگان خودرو

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به موجب بند (ف) تبصره (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور دولت موظف است 60 درصد از سود خالص از واردات خودرو در دو سال گذشته را به عنوان مالیات مازاد بر حقوق ورود از واردکنندگان خودرو دریافت نموده و پس از واریز به درآمد عمومی، 100 درصد آن را صرف یارانه سود تسهیلات تولید و حمایت از اشتغال نماید.

در همن راستا، سازمان بازرسی کل کشور موظف است بر روند اجرای این بند نظارت نموده و در صورت وقوع تخلف در تعرفه گذاری و ایجاد ویژه خواری (رانت)، موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری نماید و تخلف از اجرای این بند در حکم تصرف در اموال عمومی محسوب می شود.

با توجه به وجود ابهام در نحوه اجرای حکم یادشده و نظر به بررسی های صورت گرفته توسط سازمان امور مالیاتی کشور، گمرک جمهوری اسلامی ایران، معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور، حسب جلسات برگزار شده مقرر گردید، به منظور تعیین ساز و کار اجرایی حکم مزبور، آیین نامه اجرایی آن به تصویب هیئت محترم وزیران برسید.

هم‌اکنون، متن پیشنهادی آیین‌نامه اجرایی این بند از قانون بودجه سال 1397 کل کشور در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت در حال بررسی است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون