کد خبر: ۴۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۷۱۷
وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور حمایت ویژه از مجموعه تولیدکنندگان کوچک و بزرگ، پیشنهاد الحاق یک تبصره به ذیل ماده (4) آیین‌نامه اجرایی بند (ل) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) با موضوع تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها از سرجمع اعتبارات وجوه اداره شده سالانه هر دستگاه را به هیئت دولت ارائه نموده است.

پیشنهاد وزارت صمت برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها از اعتبارات سالانه هر دستگاه

به گزراش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داده، تبصره‌ای با موضوع تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های متقاضی، حداکثر تا سقف 50 درصد از سرجمع اعتبارات وجوه اداره شده سالانه هر دستگاه در چارچوب آیین‌نامه اجرایی بند (ل) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مجاز شود.          

گفتنی است، آیین‌نامه اجرایی بند (ل) ماده 28 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2)، صرفاً به پرداخت تسهیلات تلفیقی و یارانه سود تسهیلات به متقاضیان اجرای طرح‌های اقتصادی اشاره شده و تأمین سرمایه در گردش و یارانه مربوط به صراحت بیان نشده است. با توجه به تهدیدات فضای کسب و کار در شرایط فعلی (رکود حاکم بر بازار مصرف علی‌الخصوص صنعت ساختمان، زمان‌بر بودن برگشت سرمایه، کمبود نقدینگی و مشکل حاد سرمایه در گردش، عدم امکان تامین مواد اولیه، نوسانات ارزی و مشکل تامین و تخصیص منابع ارزی) لزوم حمایت ویژه از مجموعه تولیدکنندگان کوچک و بزرگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بر همین اساس، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد نمود، پرداخت و یارانه سود سرمایه در گردش از محل اعتبارات وجوه اداره شده دستگاه‌های اجرایی در آیین‌نامه گنجانده شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون