کد خبر: ۴۰۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۷۲۹
سازمان برنامه و بودجه کشور، پیش‌‌نویس اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری، موضوع بندهای (1، 2، و 4) ماده (53) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور را برای بررسی و تصویب در هیئت وزیران تدوین کرده است.

اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری در کمیسیون اجتماعی هیئت دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مطابق بندهای (1، 2، و 4) ماده (53) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور-مصوب 1395، اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری با مشارکت دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط به تصویب ستاد آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و اسناد راهبری قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور رسیده است.

براساس بند (1) این ماده  "به‌ منظور ارتقای ایمنی و کیفیت خدمات حمل و نقل هوایی، ناوبری هوایی و فرودگاهی سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران (مادرتخصصی و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی «ره») از نظر اداری، استخدامی، مالی و معاملاتی در چهارچوب اساسنامه‌ هایی به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌ های اداری و استخدامی کشور و برنامه و بودجه کشور که حداکثر ظرف مدت سه ‌‌ماه از تاریخ تصویب و ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران می ‌رسد اداره می‌ شوند.

هم‌چنین، براساس بند (2) این ماده اعتبارات سازمان هواپیمایی کشوری (هزینه‌ ای و سرمایه‌ ای) از محل درآمدهای اختصاصی، کمکها و سایر درآمدهایی که بر اساس تعرفه مصوب شورای‌ عالی هواپیمایی با رعایت مواد (۳۸) و (۳۹) قانون محاسبات عمومی کشور وصول شود، تأمین می ‌گردد.

برطبق بند (4) این ماده، سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران (مادرتخصصی و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی «ره») مشمول ماده (۵) قانون رفع موانع تولید رقابت ‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ است.

حکم این بند به ماده (۵) قانون رفع موانع تولید رقابت ‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور مصوب ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ اضافه می‌ شود.

گفتنی است، در اجرای ماده (53) قانون فوق الذکر، سازمان برنامه و بودجه اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری را که با مشارکت دستگاههای اجرایی ذیربط تهیه و به تصویب ستاد آیین نامه ها، دستورالعمل ها و اسناد راهبردی رسیده، برای سیر مراحل قانونی تصویب در هیئت وزیران ارسال نموده است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون