کد خبر: ۴۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۷۸۰
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
وزارت راه و شهرسازی به استناد تبصره جزء (1) بند (الف) ماده (44) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، آیین نامه اجرایی کاهش تلفات مصرف انرژی در بخش ساختمان را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به استناد جزء (1) بند (الف) ماده (44) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، دولت مکلف است به منظور افزایش ارزش افزوده انرژی و تکمیل زنجیره ارزش و کاهش شدت انرژی "مصرف انرژی برای واحد تولید" ترتیبی اتخاذ نماید که سالانه تلفات انرژی در بخش ساختمان، پنج درصد کاهش یابد. به موجب تبصره جزء فوق، آیین‌نامه اجرائی آن، ظرف مدت شش ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون، توسط وزارتخانه های نیرو، راه و شهرسازی و نفت تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

لذا در این راستا وزارت راه و شهرسازی، آیین نامه اجرایی "کاهش تلفات مصرف انرژی در بخش ساختمان" را که پس از بررسی‌های لازم و دریافت نقطه نظرات دستگاه‌های اجرائی ذیربط و اشخاص حقیقی و حقوقی و تشکل‌های حرفه‌ای مربوط تهیه نموده، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون