کد خبر: ۴۰۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
شماره مصوبه : ۵۵۲۸۴/۸۷۶۱۵
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (ث) ماده (۳۰) قانون احکام دایمی برنامه¬های توسعه کشور - مصوب ۱۳۹۵- آیین نامه اجرایی بند مذکور را به تصویب رسانید.

تصویب آیین نامه اجرایی واردات کامیون (۱۰ تن به بالا) با استاندارد‌های روز و عمر کمتر از سه سالبه گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس بند (ث) ماده (30) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور- مصوب 1395- واردات کامیون (10 تن به بالا) ‌با استانداردهای روز و عمر کمتر از سه ‌سال بنا به تأیید و تشخیص سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای، مشروط به وجود خدمات پس از فروش (موضوع قانون حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان خودرو -مصوب 1386- ) مجاز می باشد. همچنین وزارتخانه‌ های راه  و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور موظف به تهیه آیین نامه مذکور شده اند.

سازمان برنامه و بودجه کشور در اجرای تکلیف مقرر، متن پیشنهادی آیین نامه یادشده را که با مشارکت دستگاه های اجرایی ذی ربط تهیه و به تصویب ستاد تدوین آیین نامه ها، دستورالعمل ها و اسناد راهبردی قانون برنامه ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور نیز رسیده است را ارایه کرد.

 در آیین نامه جدید سعی برآن شده تا با ساماندهی نحوه واردات کامیون، واگذاری به مصرف کنندگان نهایی تسهیل شود.

هیئت وزیران در جلسه 1 /7 /1397 به استناد بند (ث) ماده (30) قانون احکام دایمی برنامه¬های توسعه کشور - مصوب  1395- آیین‌نامه اجرایی بند مذکور را تصویب کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون