کد خبر: ۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۶۵۴
آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (48) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه با موضوع ارتقای سطح آگاهی ها و پذیرش اجتماعی و مشارکت افزایی در دستیابی به توسعه پایدار برق هسته ای در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت در حال بررسی است.

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی با موضوع ارتقای سطح آگاهی ها در دستیابی به توسعه پایدار برق هسته ای

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (48) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را که با مشارکت دستگاه‌های اجرایی ذی ربط به تصویب ستاد آیین‌نامه ها، دستورالعمل‌ها و اسناد راهبردی قانون برنامه ششم توسعه و قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور رسیده، برای سیر مراحل قانونی تصویب در هیئت وزیران تدوین کرده است.

گفتنی است، با توجه به نیاز روزافزون به انرژی های نو و تهدیدات زیست محیطی سوخت های فسیلی، استفاده از فناوری هسته ای برای تولید برق جایگاه مهمی در جوامع مدرن یافته است. جمهوری اسلامی ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و طی سال های گذشته اقدامات قابل توجهی را در این زمینه انجام داده است که نیروگاه اتمی بوشهر حاصل این اقدامات و فعالیت ها است.

در حال حاضر به دلیل نوپا بودن نیروگاه های هسته ای در جهان ارزیابی دقیقی از مسائل فرهنگی و اجتماعی مرتبط با این تاسیسات راهبردی وجود ندارد. بر همین اساس و بر مبنای تکلیف قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی بند پ ماده 48 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه را با موضوع ارتقا سطح آگاهی ها و پذیرش اجتماعی و مشارکت افزایی در دستیابی به توسعه پایدار برق هسته ای جهت تصویب و ابلاغ به هیئت محترم وزیران ارائه نموده است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون