کد خبر: ۳۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۶۹۷
معاونت حقوقی ریاست جمهوری متن اصلاحیه تصویب نامه هیئت وزیران با موضوع آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی را برای بررسی و تایید به هیئت دولت ارائه نمود.

اصلاح آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» نظر به اینکه بند «ت» ماده (1) تصویب نامه هیئت وزیران با موضوع آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی به موجب رای مقدماتی هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مورد ایراد مقدماتی قرار گرفته است به منظور جلوگیری از وصول ایراد رسمی، پیشنهاد اصلاح این تصویب‌نامه توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری به کمیسیون امور اجتماعی ارائه شده است.

گفتنی است، آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه های رانندگی در سال 1383 به تصویب هیئت وزیران (وقت) رسیده و مواد (18) و (22) آن در سال‌های 1385 و 1386 اصلاح شده است.

هم‌چنین اخیراً بنابه پیشنهاد وزارت کشور اصلاحاتی در آیین نامه اجرایی مصوب 1383 و اصلاحات بعدی آن انجام و طی تصویب نامه شماره 29797/ت 52792 هـ در تاریخ 9 خرداد 1397 ابلاغ شده است.

با توجه به موارد بالا، کانون و اتحادیه آموزشگاه‌های رانندگی، برخی از اصلاحات مصوب هیئت وزیران (از جمله شرایط جدید تعیین شده برای آموزشگاهها و مدیر) را واجد ایراد دانسته و درخواست اصلاح آنها را برای طی مراحل تصویب ارائه نموده است.

هم‌چنین، معاونت حقوقی رییس جمهور با توجه به ایراد هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین به بند "ت" ماده (1) آیین نامه اجرایی مذکور، متن پیشنهادی اصلاحی را برای طی مراحل تصویب ارائه نمود که در جلسه مورخ 4 شهریور 1397 هیئت وزیران مطرح و برای بررسی به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک ارجاع شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون