کد خبر: 3988
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 آبان 1397 - 16:46
تاریخ پیشنهاد: 1397/08/19
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1397/08/19
کد پیشنهاد: 55967
وزارت کشور به منظور رفع معضلات پیش روی اتوبوسرانی‌های شهری کشور و تعیین تکلیف نحوه واگذاری اتوبوس‌های جدید یا بازسازی شده به بخش خصوصی، پیشنهادی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.
تعیین تکلیف نحوه واگذاری اتوبوس‌های جدید یا بازسازی شده به بخش خصوصی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس قوانین سنواتی بودجه طی سال های 1385 تا 1390 سهم دولت بابت تأمین مالی ناوگان اتوبوس شهری 82.5 درصد بود و الباقی توسط شهرداری ها پرداخت می شد. بدین سبب بنابر تبصره (13) قانون بودجه سال 1385 جهت استفاده از توان بخش های خصوصی و تعاونی در بکارگیری ناوگان، دستورالعمل واگذاری اتوبوس به بخش خصوصی تدوین و به شهرداری ها ابلاغ شد و در طی این مدت 70 درصد ناوگان اتوبوسرانی به بخش خصوصی واگذار گردید.

از سال 1391 سهم دولت و شهرداری ها توسط سازمان برنامه و بودجه 50 درصد تعیین شد که ضمن تخصیص محدود اعتبارات دولتی، نحوه تأمین مالی ناوگان نیز در قوانین بودجه تغییر یافت و بنابراین دستورالعمل فوق، منطبق بر نحوه تأمین ناوگان و واگذاری های جدید نمی باشد.

 از طرفی با عنایت به اتمام مدت زمان قراردادهای واگذاری براساس دستورالعمل مذکور، امکان منفک شدن رانندگان از ارائه خدمات رسانی به مسافران در خطوط وجود داشته است که در حال حاضر به دلیل عدم امکان تأمین اتوبوس توسط دولت و شهرداری ها می توانند باعث بروز مشکلات جدی در حوزه حمل و نقل درون شهری گردد.

لذا در این راستا وزارت کشور به منظور رفع معضلات پیش روی اتوبوسرانی های شهری کشور و تعیین تکلیف نحوه واگذاری اتوبوس های جدید یا بازسازی شده به بخش خصوصی، پیشنهاد پیوست را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف