کد خبر: ۳۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
شماره مصوبه : ۵۵۷۱۸/۷۷۰۰۵
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور تصویب نامه موضوع تعیین محصولات ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران را اصلاح کرد.

اصلاح تصویب نامه موضوع تعیین محصولات ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس بند (5) تصویب‌نامه شماره 54428/ت 55528هـ مورخ 30 /3 /1397، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانک های عامل معادل دوازده هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر12) ریال تسهیلات بانکی برای سال 1397 در قالب خط اعتباری در اختیار شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور قرار دهد. شرکت مذکور مجاز است با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، مابه التفاوت قیمت تضمینی با قیمت معامله شده در بورس کالا را از محل اعتبارات این بند پرداخت کند.

وزارت جهاد کشاورزی طی درخواستی به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام نمود موضوع تضمین سازمان یادشده جهت بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات، در تصویب نامه فوق الذکر لحاظ نشده است و بدون اخذ تضمین دولت کارسازی خط اعتباری ، به شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور بابت اجرای سیاست قیمت تضمینی جو و ذرت در بورس کالای ایران غیر ممکن خواهد بود. لذا برای تنظیم بازار و سایر فعالیت های شرکت یاد شده استفاده از تسهیلات مزبور را ضروری دانسته و خواستار اصلاح تصویب نامه مورد بحث شده است. که مورد موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت لذا با توجه به ضرورت وجود تکلیف قانونی برای صدور تضامین از سوی این سازمان و محدودیت منابع عمومی برای انجام تکالیف تنظیم بازاری محوله به شرکت پشتیبانی امور دام کشور، پیشنهاد های اصلاحی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه 11 /6 /1397 هیئت وزیران مطرح و به تصویب رسید.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون