کد خبر: ۳۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷
شماره لایحه : ۵۰۹۰۱/۷۶۱۲۶
رییس جمهور، لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.

به گزارش «پایگاه اطلاع دفتر هیئت دولت» با عنایت به اینکه گسترش جمعیت شهرها و ایجاد نیازهای جدید در روستاها و توسعه روابط اجتماعی و محدوده مناطق مذکور، مطالبات و نیازهای روزافزونی را در پی داشته است، ضروری است شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز به منظور ارایه خدمات شایسته‌تر، از درآمدهای مشخص‌تر و پایدارتری برخوردار باشند. لذا در راستای ایجاد درآمدهای پایدار و تنظیم‌گری در زمینه هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از طریق روش‌هایی مانند کاهش وابستگی به درآمدهای غیرمستمر از جمله درآمد ساخت و ساز، تعیین سازوکار مؤثر برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی، ایجاد وحدت رویه در وضع عوارض توسط شوراهای اسلامی، ساماندهی توزیع عوارض ناشی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و کمک‌های مالی دولت، لایحه لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که در جلسات هفتم و دهم مرداد 1397 به تصویب هیئت وزیران رسیده است برای طی تشریفات قانونی مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

لازم به ذکر است متن مشترک و مورد تفاهم پیش نویس این لایحه توسط وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و کشور تهیه و برای طرح در هیئت وزیران به دفتر هیئت دولت ارسال شده بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون