کد خبر: ۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۶۶۰
وزارت امور اقتصادی و دارایی لایحه‌ای با موضوع «حمایت از سرمایه ­گذاران خرد» را برای طرح در هیئت ­دولت پیشنهاد نموده است.

لایحه حمایت از سرمایه گذاران خرد در کمیسیون اقتصاد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت امور اقتصادی و دارایی متن پیشنهادی لایحه «حمایت از سرمایه­ گذاران خرد» را که طی جلساتی در آن وزارت و با حضور نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایرات، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اداره کل ثبت شرکت-ها و مؤسسات غیرتجاری، کانون وکلای مرکز و اتحادیه سراسری کانون­های وکلای دادگستری ایران مورد بررسی قرار گرفته و نهایی شده است را برای طرح در هیئت ­دولت و طی مراحل تقنینی ارایه نموده است.

براساس تبصره (4) قانون بهبود کسب و کار و بند (الف) ماده (22) قانون برنامه ششم توسعه، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است جایگاه بین ­المللی کشور را در زمینه رتبه­ بندی­ های جهانی کسب و کار بهبود بخشد.

گفتنی است، وجود مقررات کافی در زمینه حمایت از حقوق سرمایه ­گذاران خرد و تأمین خواسته آنان یعنی شفافیت و مسئولیت ­پذیری از جانب مدیران شرکت­ها، عمق بخشی و افزایش نقش بازار سرمایه در تأمین مالی کشور و تأثیر بسزایی در ارتقاء جایگاه بین­ المللی کشور را در پی خواهد داشت.

لازم به ذکر است، در راستای اجرای مواد (2) و (3) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، این لایحه از تاریخ 10 اسفند 1396 تا 31 فروردین 1397 برای کسب نظرات بخش خصوصی در سامانه WWW.SEO.IR بارگذاری شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون