کد خبر: ۳۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
شماره مصوبه : ۵۵۲۷۱/۷۱۷۷۴
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی اصلاح آیین‌نامه اجرایی ماده (۶۳) قانون وصول برخی از درآمد‌های دولت و مصرف آن در موارد معین موضوع خدمات ناوبری و درآمد‌های آن را اصلاح نمود.

اصلاح آیین‌نامه اجرایی ماده (۶۳) قانون وصول برخی از درآمد‌های دولت و مصرف آن در موارد معین موضوع خدمات ناوبری و درآمد‌های آنبه گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، مطابق ردیف دوم جدول شماره (2) آیین‌نامه اجرایی ماده (63) قانون وصول  برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین برای هر کیلو گرم وزن هواپیما در فرودگاههای بین المللی 6 دلار و طبق بند (5) توضیح و استثنای ردیف (2) جدول شماره (2) یادشده  یک دلار به ازاء ارائه خدمات سرویس رادار اپروچ (جمعاً 7 دلار) از شرکت‌های  هواپیمایی اخذ می‌گردد.

وزارت راه و شهرسازی با توجه به موافقت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران پیشنهاد نموده است از 7 دلار هزینه‌های خدمات فرودگاهی مربوط به خدمات نشست و برخاست به ازای هر هزار کیلوگرم، 3 دلار به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و 4 دلار به شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تعلق گیرد.

لذا موضوع در کمیسیون اقتصاد دفتر هیئت دولت مطرح و ضمن تأیید کلیات موضوع (اختصاص درآمدهای مورد نظر به نسبت معین میان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و شرکت مادر تخصصی فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران) توزیع گردد.

اما از آنجا که شرکت فرودگاه بین‌‌المللی امام خمینی (ره) بعد از ابلاغ قوانین موضوعه ازجمله ماده (63) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین و ماده (55) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تأسیس‌شده است و عملاً قسمتی از وظایف شرکت مادر تخصصی فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در فرودگاه امام خمینی توسط شرکت شهر فرودگاهی این فرودگاه انجام می‌شود.

هیئت وزیران در جلسه 28 /5 /1397 به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی ردیف (2) جدول شماره (2) موضوع ماده (3) آیین‌نامه اجرایی ماده (63) قانون وصول  برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین موضوع تصویب‌نامه شماره 80689/ت35632هـ مورخ 27 /4 /1391 را اصلاح نمود.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون