کد خبر: ۳۹۱۲
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۳۹۴۱/۷۱۷۶۸
هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک و به استناد ماده واحده قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۹۵ - اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک را به تصویب رسانید.

تصویب اساسنامه کمیته ملی پارالمپیکبه گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، بر اساس ماده واحده قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران- مصوب 1395-  مقرر شده  است:

"به‌ منظور ایجاد زمینه ‌های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت های پارالمپیک، بین‌ المللی، قاره ای و منطقه‌ ای، با رعایت مقررات بین‌ المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شده و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۹ /۴ /۱۳۷۳ با اصلاحات بعدی آن قرار می ‌گیرد. اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه‌ ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه می‏‌شود و به‌ تصویب هیئت وزیران می‏‌رسد".

وزارت ورزش و جوانان در اجرای قانون فوق الذکر، پیش نویس اساسنامه کمیته ملی پاراالمپیک را برای سیر مراحل تصویب به هیئت دولت ارائه نمود.

  اساسنامه پیشنهادی درچند جلسه تخصصی بررسی و ضمن اعمال اصلاحاتی به کمیسیون اصلی امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت ارایه و متن مصوب کمیته تخصصی در چند جلسه کمیسیون اصلی بررسی و به تصویب رسید و نهایتاً متن مصوب کمیسیون در جلسه 24 /5 /1397 هیئت وزیران و به استناد ماده واحده قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1395 - اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک به تصویب رسید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون