کد خبر: ۳۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۰۹۹
در جلسه تخصصی کمیسیون اقتصاد دفتر هیئت دولت، صدور آیین‌نامه نحوه مشارکت اشخاص خارجی در سرمایه بانک­ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در هیئت وزیران ضروری دانسته نشد.

تصویب عدم ضرورت آیین نامه نحوه مشارکت اشخاص خارجی در سرمایه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» پیشنهاد بانک مرکزی ج.ا.ا در تاریخ 16 بهمن 1396 درخصوص آیین‌­نامه نحوه مشارکت اشخاص خارجی در سرمایه بانک­ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی، موضوع ماده (18) قانون احکام دائمی برنامه­‌های توسعه­‌ای کشور – مصوب 1395 در جلسه تخصصی کمیسیون اقتصاد طرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس تصمیم گیری این جلسه باتوجه به اصلاحیه جدید ماده (5) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی – مصوب 22 خرداد 1397 - که مؤخر بر ماده (18) قانون احکام دائمی برنامه­‌های توسعه­‌ای کشور – مصوب 1395- می­‌باشد و تمهیدات جدیدی را برای مشارکت اشخاص خارجی در سرمایه بانک­ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی منظور داشته و سازوکار اجرایی آن را به موجب دستورالعملی دانسته که به پیشنهاد بانک مرکزی و توسط شورای پول و اعتبار به تصویب می­‌رسد، عملاً ضرورتی به تصویب آیین‌­نامه اجرایی ماده (18) قانون احکام دائمی برنامه­‌های توسعه‌­ای کشور در هیئت‌­وزیران نمی‌­­باشد.

گفتنی است، این تصمیم در جلسه تخصصی کمیسیون اقتصاد در تاریخ 17 تیر 1397 اتخاذ شده و نتیجه آن با امضای دبیر هیئت دولت به رئیس کل بانک مرکزی اعلام گردیده است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون