کد خبر: ۳۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷
کد پیشنهاد : ۵۵۰۰۹
آخرین ویرایش «پیش‌نویس لایحه جامع شفافیت» پس از بازنگری در معاونت حقوقی رئیس جمهور و اعمال تغییرات در کمیسیون خاص دفتر هیئت دولت بررسی می‌شود.

آخرین ویرایش «پیش نویس لایحه جامع شفافیت» در دفتر هیئت دولت بررسی می شود

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با توجه به تأکیدات رییس جمهور در زمینه شفاف‌سازی عمومی لایحه جامع شفافیت که پیش از این توسط مرکز بررسی های استراتژیک پیشنهاد و در دولت مطرح شده بود، با بازنگری معاونت حقوقی مجددا تدوین و به کمیسیون خاص شفافیت ارسال شده است.

گفتنی است، مرکز بررسی های استراتژیک با اشاره به تأکیدات رییس جمهور در زمینه شفاف سازی عمومی، پیش نویس لایحه شفافیت را ارایه نموده و در تاریخ 3 تیر 1397 در دولت مطرح و مقرر شد این لایحه پس از بازنگری معاونت حقوقی رئیس جمهور در کمیسیون خاص شفافیت بررسی و پس از تایید در دولت نهایی شود.

با توجه به تاکید ویژه رئیس جمهور بر موضوع شفافیت و ارتباط با آن با حقوق شهروندی و هم چنین، ارتباط محتوای آن با همه کمیسیون های دولت از دیگر سو، بررسی جامع آن با سازوکار مناسب و تشکیل «کمیسیون خاص شفافیت» با عضویت وزرای دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور و معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی در دفتر هیئت دولت در دستور کار قرار گرفته است.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون