کد خبر: ۳۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
شماره مصوبه : ۵۵۱۸۸/۶۱۱۴۱
هیئت وزیران تصویب کرد:
هیئت وزیران واگذاری زمین به وزارت نیرو برای ساخت مخزن زمینی آب شرب شهرستان رشت را تصویب کرد.

واگذاری زمین به وزارت نیرو برای ساخت مخزن زمینی آب شرب شهرستان رشت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در اجرای ماده (7) آیین‏‌نامه مستندسازی و تعیین بهره‌‏بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی، درخواست وزارت نیرو در خصوص «واگذاری 1584 مترمربع از پلاک ثبتی 26 فرعی از 27 اصلی واقع در بخش 12 شهرستان رشت استان گیلان برای ساخت مخزن زمینی آب شرب» که توسط کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره‌‏بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی بررسی و مورد تایید قرار گرفته در هیئت وزیران ارائه و تصویب شده است.

بر اساس این مصوبه حق بهره‏‌برداری هزار و 584 مترمربع از پلاک ثبتی مشخص واقع در دهستان گلسرک سراوان، شهرستان رشت، استان گیلان، مطابق محدوده و مختصات جغرافیایی مشخص شده بر روی نقشه که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، با حفظ مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (بند سه ماده 23 قانون حفاظت و بهره‏برداری از جنگل‌ها و مراتع)، با رعایت قوانین و مقررات و ملاحظات زیست‌محیطی صرفاً برای احداث مخزن زمینی آب آشامیدنی در اختیار وزارت نیرو (شرکت آب و فاضلاب روستایی) قرار می‏گیرد.

هم چنین، این مجوز جهت اجرا و بهره‌‏برداری از محدوده مطابق برنامه و طرح مصوب، معتبر است. و پس از رفع نیاز از طرح یادشده و پایان دوره بهره‌‏برداری، تداوم وضع و بهره‌‏برداری، فاقد مجوز قانونی است و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف به اقدام طبق قانون می‏‌باشد.

گفتنی است، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر انفال) مسئول نظارت بر حفاظت و بهره‌‏برداری از محدوده مطابق طرح مصوب می‌ باشد و در طول مدت اجرا و بهره‌‏برداری از طرح، وزارت نیرو (شرکت آب و فاضلاب روستایی) مسئولیت حفظ و نگهداری از محدوده‌ی طرح مصوب  را با هماهنگی نماینده دولت (سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور) بر عهده دارد.

بر اساس این مصوبه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اعلام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور سوابق مربوط به اجرای طرح را در پرونده ثبتی مربوط با درج عبارت "هرگونه تغییر بهره‌‏بردار، فروش و واگذای منوط به تصویب هیئت وزیران است" منعکس و مراتب را برای تسجیل به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نماید.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون