کد خبر: ۳۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
در راستای بررسی مشکلات کامیون داران، کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت اقدام به برگزاری جلسات متعدد تخصصی به منظور بررسی دلایل نارضایتی این صنف و راهکارهای حقوقی رفع مشکلات مرتبط با حمل و نقل جاده ای کشور با حضور عوامل مرتبط با این موضوع نموده است تا با هم فکری و هم افزایی مسئولان مربوط بتوان قدمی در رفع مشکلات این صنف برداشت.

راهکارهای حقوقی رفع مشکلات مرتبط با حمل و نقل جاده ای کشوربه گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به تازگی بنا به دستور رییس جمهور، دستگاه‌های اجرایی مأمور شدند، برای پیگیری تصمیمات و حل مشکلات کامیون‌داران با وزارت راه و شهرسازی همکاری نمایند.

پس از اعتراضات کامیون‌داران در ماه های گذشته، کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت اقدام به برگزاری جلسات تخصصی و بررسی شرایط و مشکلات کامیون‌داران نمود.

این نشست ها به ریاست دکتر اشتریان، دبیر کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت و با حضور نمایندگان صنوف از جمله کانون کامیون داران و کارفرمایان رانندگان و سازمان راهداری کشور به طور مجزا برگزار و نظرات آنان برای تسهیل شرایط شغلی کامیون داران تجمیع شد.

در این جلسات نماینده معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری حضور داشته تا بتواند راهکارهای حقوقی لازم را برای مرتفع نمودن مشکلات حمل و نقل جاده ای کشور ارائه نماید.

در جلسه تخصصی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، بر اساس مجموع نظرات دریافتی، گزارشی ارائه شد که در آن عوامل نارضایتی کامیون داران مطرح گردید که از آن جمله می توان به مقررات دولتی حمل و نقل که زمینه سودجویی دلالان را فراهم کرده اشاره کرد.

از جمله راهکارهای ارائه شده برای برطرف نمودن این نارضایتی عبارت است از: نظارت بر شرکت های حمل و نقل،  مجازات متخلفین متناسب با جرم ارتکابی، استفاده از شرکتهای الکترونیک، ارائه تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین و بخشودگی جرایم بدهی های بانکی کامیون داران که در این گزارش به آن اشاره شد.

نمایندگان سازمان راهداری کشور در این جلسه پیشنهاد کاربردی خود را در قالب حرکت به سمت شرکت محوری ارائه نمودند و با تاکید بر حذف دلالان از بازار حمل و نقل کشور خواستار نظارت بر رفع انحصار از جانب صاحبان بار شدند.

هم چنین، ایجاد سامانه الکترونیکی برای ثبت بار و شفاف سازی مناقصه ها را از دیگر راهکارهای تسهیل روابط کاری کامیون داران عنوان کردند.

هم چنین، نمایندگان سازمان راهداری کشور پیشنهاد تاسیس شرکتهای حمل و نقل بزرگ مقیاس همراه با تسهیل مجوز تاسیس آن را ارائه نمودند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: