کد خبر: ۳۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
شماره مصوبه : ۵۵۱۹۱/۶۷۳
هیئت وزیران به استناد تبصره (43) قانون بودجه اصلاحی سال 1343 کل کشور برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه‌های سیاسی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به شرط عمل متقابل مجاز را تصویب کرد.
مجوز امضای یادداشت تفاهم لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های سیاسی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند

به گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، به موجب تبصره (43) قانون بودجه اصلاحی سال 1343 کل کشور، دولت مجاز است با توجه به مصالح سیاسی و اقتصادی و اجتماعی کشور بنا به پیشنهاد وزارت امور خارجه روادید ‌مسافرت بین ایران و کشورهای دیگر را لغو و یا مجدداً برقرار نماید.

وزارت امورخارجه در اجرای تبصره یادشده و با اعلام اینکه یادداشت تفاهم لغو روادید دارندگان گذرنامه های سیاسی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند در تاریخ 27 /11 /1396 در دهلی نو به امضای مدیران کل کنسولی وزارتخانه های امورخارجه دو دولت رسیده است و به منظور اجرایی شدن مقررات فوق و تسهیل ورود دارندگان گذرنامه های سیاسی اتباع دولت‌های مذکور به کشور یکدیگر، خواستار صدور مجوز مربوط توسط هیئت وزیران گردید.

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه 8 /1 /1397 به استناد تبصره (43) قانون بودجه اصلاحی سال 1343 کل کشور برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامههای سیاسی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به شرط عمل متقابل مجاز را تصویب کرد.

براساس یادداشت تفاهم فوق،هر یک از اتباع دارای گذرنامه معتبر سیاسی مجازند بدون اخذ روادید، از طریق مبادی ورودی/خروجی بین المللی مربوطه، وارد سرزمین طرف مقابل شده، از آن خارج شود یا از آن عبور کند و حداکثر به مدت 30 روز در یک دوره 90 روز، بدون روادید در سرزمین طرف مقابل اقامت داشته باشد. همچنین گذرنامه های مزبور به هنگام ورود به کشور مقابل بایدحداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون