کد خبر: ۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷
نوع مصوبه : تصویب نامه
تاریخ تصویب : ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
شماره مصوبه : ۵۴۹۱۸/۴۴۹۹۶
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جدول پیوست بند (ز) اصلاحی ماده (1) آیین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها را اصلاح کرد.
اصلاح جدول پیوست بند (ز) اصلاحی ماده (1) آیین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها

به گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی، فهرست موضوع بند (ز) ماده (1) آیین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها را طی تصویب نامه شماره 85622/ت54076هـ مورخ 15 /7 /1396 ابلاغ نمود. اما سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام این موضوع که آیین نامه اخیر مشکلات و محدودیت هایی را برای سرمایه گذاری حوزه گردشگری در بهره مندی از امتیازات قانون تغییر کاربری اراضی ایجاد نموده است و باعث سرگردانی و شکایت متقاضیان و سرمایه گذاران شده و اختلال در روند فعالیتهای این حوزه و تأخیر در بهره برداری از پروژه های گردشگری را به همراه داشته است، پیشنهاد جدیدی را در مورد مصادیق طرح های خدمات عمومی مورد نیاز برای رونق سرمایه گذاری و ایجاد تأسیسات گردشگری به منظور الحاق به جدول 25 گانه پیوست تصویب نامه مذکور ارایه نمود.

پیشنهادات سازمان یادشده، در جلسات کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیستمورد بررسی قرارگرفت و متن اصلاحی جدیدی با توافق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت جهاد کشاورزی (سازمان امور اراضی کشور) تهیه ودر کمیسیون مزبور به تصویب رسید.

لیکن با توجه به فوریت موضوع وپیگیری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، مراتب در جلسه 6 /4 /1397 هیئت وزیران مطرح و به تصویب رسید.

براساس این تصویب نامه بند (ز) اصلاحی ماده (1) آیین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مورد اصلاح قرار گرفت.

 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون