کد خبر: 3607
تاریخ انتشار: سه شنبه 23 مرداد 1397 - 13:53
تاریخ پیشنهاد: 1397/05/13
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1397/05/13
کد پیشنهاد: 55665
از آنجاکه استان خوزستان، پذیرای حجم زیادی از مسافران و کاروان های زیارتی از نقاط مختلف کشور می باشد وجود خودروهای امدادی با تجهیزات مناسب در لحظات ارائه خدمات اولیه اورژانسی پیش بیمارستانی و انتقال بیماران و حادثه دیدگان ضروری می باشد. لذا در این راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درخواست صدور مجوز تأمین تعداد 10 دستگاه آمبولانس را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت دولت ارایه نموده است.
درخواست صدور مجوز تأمین تعداد 10 دستگاه آمبولانس از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، استان خوزستان به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی و نقاط مرزی، پذیرای حجم زیادی از مسافران و کاروان‌های زیارتی از نقاط مختلف کشور می‌باشد. همچنین بخش قابل توجهی از آمار مرگ و میر ناشی از سوانح جاده ای (ضربه های مغزی) و نارسایی های قلبی و عروقی منجر به سکته به دلیل عدم وجود خودروهای امدادی با تجهیزات مناسب در لحظات ارائه خدمات اولیه اورژانسی پیش بیمارستانی و انتقال بیماران و حادثه دیدگان روی می دهد.

براین اساس در راستای ارائه خدمات مطلوب پیش بیمارستانی به هموطنان جنوب برای اولین بار دانشکده علوم پزشکی آبادان با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند، قراردادی جهت تأمین تعداد 10 دستگاه آمبولانس مدل باکسی و با ویژگی های خاص موبایل آی سی یو و ان آی سی یو سیار (Mobile ICU & NICU) با قابلیت استفاده در شرایط اقلیمی آب و هوایی استان به صورت CBU  از کمپانی WAS  منعقد نموده است که در حال حاضر به طور کامل تولید و آماده حمل می باشند.

با توجه به نیاز کل کشور به آمبولانس‌های مورد اشاره، ورود آن ها به عنوان نمونه فرصتی برای صنایع آمبولانس سازی داخل کشور است تا ضمن انتقال تکنولوژی و بروزرسانی و ارتقاء سطح کیفی تولیدات، زمینه افزایش توان داخلی، بومی سازی، اشتغال زایی، جلوگیری از خروج ارز و صرفه اقتصادی فراهم گردد.

لذا در این راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درخواست صدور مجوز تأمین تعداد 10 دستگاه آمبولانس مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارایه نموده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف