کد خبر: ۳۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
با توجه به لزوم اعمال اصلاح در شرایط تأسیس آموزشگاههای رانندگی و همچنین گذشت نزدیک به ده سال از تصویب و اجرایی آیین نامه اجرایی آموزشگاههای رانندگی و احراز ابهامات و خلاء های حقوقی در مواد مختلف آن ، هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور، آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی را به تصویب رسانید.
 
تصویب آیین نامه اجرایی آموزشگاههای رانندگی
 
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»،وزارت کشور با توجه به دلایل توجیهی زیر، اصلاح آیین نامه اجرایی آموزشگاههای رانندگی را برای سیر مراحل تصویب به هیئت دولت ارایه نمود:

- مشخص ننمودن شرایط خاص آموزش و مفاد آموزشی متناسب با نیازمندی های روز جامعه از مشکلات آیین نامه اجرایی سال 1383 بوده که با در نظر گرفتن آموزش عملیات های تدافعی در رانندگی، فرهنگ ترافیک، درک از خطر و مباحث لازم در رانندگی ایمن و کم خطر سعی شده بازبینی انجام شده حداکثر سودمندی را برای افراد متقاضی دریافت گواهینامه را در بر داشته باشد.

- در آیین نامه اجرایی سال 1383 علی رغم پیش بینی در ماده (23) برای صدور دستور العمل رسیدگی به تخلفات مدیر و مربی در آموزشگاه این دستور العمل از سوی وزارت کشور تایید نشده و عملاً تخلفات مربوط به این حوزه بدون اینکه مبنایی بر اساس آیین نامه و یا دستور العمل خاص داشته باشد بدون ضمانت اجرا رها شده که خود باعث سوء استفاده درامر آموزشگاه در موارد متعدد گردیده است.

- با توجه به لزوم اعمال اصلاح عناوین مذکور در نوع و درجه بندی و تغییر در شرایط تأسیس آموزشگاههای رانندگی و همچنین گذشت نزدیک به ده سال از تصویب و اجرایی آیین نامه اجرایی آموزشگاههای رانندگی و احراز ابهامات و خلاء های حقوقی در مواد مختلف آن ، بازنگری و اصلاح آن را اجتناب ناپذیر نموده است .

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه 2 /3 /1397 به پیشنهاد وزارت کشور، آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی را به تصویب رسانید.

 
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: