کد خبر: ۳۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> مصوبه
هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارتخانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد بند (ج) تبصره (4) ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور، آیین نامه اجرایی بند یادشده را تصویب کرد.
تصویب آیین نامه اجرایی خرید تجهیزات صرفاً تخصصی و به‌روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاهی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، براساس بند (ج) تبصره (4) قانون بودجه سال 1397 کل کشور، بانکهای عامل مجازند در سال ۱۳۹۷ مبلغ چهل هزار میلیارد (۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال تسهیلات از محل منابع در اختیار برای خرید تجهیزات صرفاً تخصصی و به‌روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی براساس فهرست مورد توافق وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط و سازمان برنامه و بودجه کشور و با تصویب هیئت امنای آنها از محل توثیق اموال دولتی در اختیار پرداخت نمایند. تضمین این تسهیلات پس از تصویب هیئت امنا بر عهده مراکز فوق‌الذکر بوده و پس از تنفس دو ساله از محل درآمد اختصاصی آنها و متناسب با میزان دریافتی و مبتنی بر زمانبندی مورد تفاهم با بانکها بازپرداخت می‌شود.

تجهیزات تخصصی آزمایشگاههای تحقیقاتی موضوع این بند فقط در مواردی که بنا به اعلام معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور و یا وزارتخانه تخصصی مربوطه مشابه داخلی ندارند، از شرکت خارجی تأمین می‌شود.

آیین‌نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارتخانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، حداکثر دو ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

سازمان برنامه و بودجه کشور در اجرای تکلیف صدرالذکر متن پیشنهادی آیین نامه یادشده را جهت تصویب به هیئت وزیران ارایه نمود.که موضوع در جلسه 2 /3 /1397 هیئت وزیران به استناد بند (ج) تبصره (4) ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور، آیین نامه اجرایی بند یادشده تصویب شد.

 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: