کد خبر: ۳۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد تعیین خدمات ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در المپیاد های علمی، آزمونهای ورودی و پیشرفت تحصیلی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش را برای تصویب هیئت وزیران اعلام کرد.

تعیین تعرفه های جدید برگزاری آزمون های المپیاد های علمی، آزمونهای ورودی و پیشرفت تحصیلی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» با توجه به عدم افزایش تعرفه آزمونهای المپیاد های علمی، آزمونهای ورودی و پیشرفت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش در سالهای اخیر و افزایش هزینه های برگزاری این آزمونها، این وزارت تعرفه جدید ثبت نامه این آزمونها را برای تصویب هیئت وزیران مشخص کرد.

گفتنی است، طبق ماده 68 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، به دولت اجازه داده می شود بر اساس پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و متناسب با عواملی همانند کاهش هزینه های دولتی ناشی از اصلاح ساختار اداری و کاهش نیروی انسانی و نرخ تورم، هر سه سال یک بار نسبت به کاهش یا افزایش مبالغ ریالی مشخص مندرج در قوانین و مقررات در زمینه میزان جرایم، تعرفه ها و خدمات دولتی، حقوق دولتی و عناوین مشابه با رعایت مفاد برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا اقدام و مراتب را ابلاغ نماید.

اجرای آزمونهای یاد شده، مستلزم دریافت وجوه ثبت نام از داوطلبان جهت تامین بخشی از هزینه آزمون ها می باشد و علی رغم افزایش چشم گیر بها تمام شده برگزاری آزمون های یاد شده، هیچگونه افزایش طی سال های گذشته در این خصوص صورت نپذیرفته است.

به همین جهت، وزارت آموزش و پرورش بنا به مستندات قانونی و دلایل توجیهی زیر درخواست تصویب تعرفه های جدید برگزاری این آزمون ها را به هیئت دولت ارایه داده است.

ردیف

نوع هزینه خدمات

مبلغ تعرفه (ریال)

ملاحظات

1

آزمون المپیادهای علمی

995.625

به ازای هر داوطلب

2

آزمون های ورودی

201.550

3

آزمون پیشرفت تحصیلی

40.000نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: