کد خبر: ۳۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
هیئت وزیران با درخواست مستنثنی شدن شرکت‌های امداد خودرو وابسته به خودروسازان کشور از اخذ مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای موافقت نمود.
موافقت هیئت وزیران با مستنثنی شدن شرکت‌های امداد خودرو از اخذ مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

به گزارش « پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت »، بر طبق ماده (15) آیین نامه اجرایی تبصره (1) ماده (31) و ماده ( 32) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی - مصوب 1391 - موضوع تصویب نامه شماره 15329/ت 47187 ها مورخ 1391/08/15 "برنامه ریزی، ساماندهی و تدوین و تصویب ضوابط تأسیس و فعالیت شرکت های امداد خودرو در جاده های کشور و چگونگی ارایه خدمات و صدور، تمدید و لغو پروانه فعالیت شرکت های یادشده، صرفأ بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد."

همچنین سازمان یادشده در سال 1393 به استناد این ماده، شرایط و ضوابط فعالیت و صدور مجوز فعالیت شرکت های امداد خودرو در جاده های کشور را (در قالب دستورالعملی) تعیین و ابلاغ نموده است. مطابق این دستورالعمل، شرکتهای امداد خودرو موظف شده‏اند از سازمان مذکور مجوز فعالیت دریافت کنند.

بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارایه دلایل توجیهی و اینکه منوط شدن ارایه خدمات به اخذ مجوز از سازمان یادشده عملاً باعث ایجاد وقفه در خدمات رسانی این شرکت ها به مشتریان خود می شود به طوری که شرکت های امداد خودرو زیر مجموعه خودروسازان برای انجام وظیفه قانونی و ذاتی خود که موظف به آن می‏باشند، می بایست مجوز فعالیت از سازمان راهداری را اخذ کنند که با روح فعالیت و شیوه خدمات رسانی این شرکت ها منافات دارد. درخواست مستنثنی شدن شرکت‌های امداد خودرو وابسته به خودروسازان کشور از اخذ مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شده بود.

در این راستا هیئت وزیران در جلسه 1397/02/16 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، موضوع تصویب‌نامه شماره 7415/ت51681هـ مورخ 1395/01/28 را اصلاح نمود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: