کد خبر: 3446
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 21 تير 1397 - 17:04
کرباسیان:
وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت ۹۹.۷۲ درصد سپرده های سپرده گذاران موسسات مالی منحله خبر داد.
پرداخت بیش از ۹۹ درصد مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی منحله

پرداخت بیش از ۹۹ درصد مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی منحلهبه گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به نقل از«شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)» مسعود کرباسیان در گفت و گو با روزنامه سازندگی با بیان اینکه "به هیچ عنوان مطالبات و خواسته‌های مردم را رد نکرده و وضعیت آنها را درک می‌کنم" تصریح کرد: دولت اقدامات اصلاحی و مدیریتی خود را انجام می‌دهد ولی زمانی مردم از آن آگاه می‌شوند که اثراتش را در جامعه و اقتصاد ببینند و حتی شاید گاهی هم نیاز به اطلاع رسانی فراگیرتر در مورد این اقدامات باشد.

وی با تاکید بر اینکه من به عنوان وزیر اقتصاد این کشور، خودم را با منافع ملی، توسعه و نیازهای مردم تراز می‌کنم، افزود: اما یک رسالت مهم من به عنوان وزیراقتصاد این است که از حیثیت اقتصاد ایران دفاع کنم و البته قبول دارم که اخبار منفی مدام در گردش است.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: تقریبا می‌توانم بگویم که هیچ اقتصاددانی با هرگرایش فکری در کشور نیست که موضوعی را مطرح کرده، راهبرد و تحلیلی ارائه داده باشد و ما از آن بی اطلاع باشیم یا به آن رجوع نکرده‌باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: در دو ماهه ابتدای امسال میزان صادرات کشور ۲۱.۹ درصد افزایش یافته‌است.

کرباسیان در ادامه با اشاره به اینکه تاکید دولت، فروش اموال مازاد بانک‌هاست، اظهار داشت: در همین راستا کمیته فروش اموال مازاد بانک‌ها در وزارت اقتصاد شروع به کار کرد و طی ۶ ماه ۴۴۰۰ میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها فروخته شد.

وزیر اقتصاد همچنین در پاسخ به سوالی اعلام کرد: دولت موفق شد ۹۹.۷۲ درصد سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری را تعیین تکلیف کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ۱۰۰ درصد واگذاری‌های انجام شده در چارچوب اصل ۴۴ قانون اساسی در سال گذشته و دو ماهه امسال به بخش‌خصوصی واقعی صورت گرفته است.

کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: طی سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ رقم رشد نقدینگی به ترتیب ۳۲.۸، ۲۲.۳ و ۳۰ درصد بوده ‌است.

وی افزود: از سال ۱۳۹۵ حرکت نقدینگی نزولی شد و در این سال به ۲۳.۲ درصد رسید سال ۹۶ هم نرخ رشد نقدینگی ۲۲.۱ درصد بود.

کرباسیان ادامه داد: سال گذشته خالص عرضه کار جدید کشور ۷۹۷ هزار نفر و خالص اشتغال جدید نیز ۷۹۱ هزار نفر بوده‌است.

وزیر اقتصاد گفت: در خرداد ماه امسال دو متغییر اصلی شاخص کل بورس و ارزش بازار نسبت به خرداد ماه سال گذشته به ترتیب با ۳۸.۳ و ۳۱.۶ درصد افزایش رشد مواجه شدند.

کرباسیان افزود: عملکرد انتشار انواع ابزارهای تامین مالی از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۷ نسبت به مشابه سال قبل با رشد قابل توجهی به ۲۹۰۰۷ میلیارد ریال رسیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوالی اظهار داشت: سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار اظهارنامه مودیان مالیاتی فعالیت‌های کوچک بدون رسیدگی پذیرفته شد.

وی افزود: در همان سال بیش از ۱.۱ میلیارد رکورد اطلاعاتی در سامانه سازمان مالیاتی با هدف شناسایی مودیان جدید و کاهش فشار بر مودیان دیگر ثبت شد.

به گفته کرباسیان همچنین در سال گذشته برای جلوگیری از فرار مالیاتی به وضعیت ۳ هزار شرکت صوری رسیدگی شده است.


ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف