کد خبر: ۳۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امورخارجه در مورد تعیین وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و جهادکشاورزی به ترتیب به عنوان دستگاه مسئول کمیسیون‌های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اسلواکی و لیتوانی موافقت نمود.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، وزارت امورخارجه براساس تصمیمات هشتمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال 1396 پیشنهاد نموده است مسئولیت کمیسیون های مشترک اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران با هریک از دولت های جمهوری اسلواک و جمهوری لیتوانی به ترتیب به وزارت اموراقتصادی و دارایی و وزارت جهادکشاورزی واگذار گردد.

لازم به ذکر است، به موجب ماده (2) آیین نامه راجع به نحوه تشکیل کمیسیون های مشترک با کشورهای خارجی، کمیسیون مشترک به پیشنهاد ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی و تصویب هیئت وزیران تشکیل می گردد.

همچنین براساس بند (5) تصویب نامه شماره21780/ت26527هـ مورخ 1382/04/24 نیز انجام هرگونه تغییر و اصلاح در مفاد و سطح کمیسیون های مشترک موجود و یا اقدام برای تأسیس کمیسیون‏های مشترک جدید منوط به بررسی، تأیید و اعلام ضرورت آن توسط ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی و تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

براین اساس هیئت وزیران در جلسه 1397/02/19 با پیشنهاد وزارت امورخارجه ، وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و جهادکشاورزی به ترتیب به عنوان دستگاه مسئول کمیسیون‌های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اسلواکی و لیتوانی تعیین نمود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون