کد خبر: ۳۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه موافقت نمود.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت »،هیئت وزیران در جلسه 16 /2 /1397 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه با اختصاص اعتبار و تسهیلات لازم به منظور احداث و تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی، تامین لوازم خانگی، مقاوم سازی واحدهای مسکونی ، هزینه های زیرساختی و خسارت وارده به (21) شهرداریها، بازسازی و مرمت پادگان ها و پاسگاه های مرزی آسیب دیده از زلزله و جبران هزینه های جانبی درمان افراد آسیب دیده از زلزله (نظیر افراد قطع نخاع، بیماران خاص و سایر بیماران آسیب دیده از زلزله) را تصویب کرد.

لازم به ذکر است بر اساس این تصویب نامه اعتبار و تسهیلات لازم به منظور بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از زلزله استان کرمانشاه در اختیار دستگاه های ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه گردد.

ضمن اینکه وزارت کشور موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون