کد خبر: ۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
سازمان برنامه و بودجه کشور آیین نامه اجرایی بند (ج) تبصره (4) قانون بودجه سال 1397 کل کشور در خصوص پرداخت تسهیلات از محل منابع در اختیار برای خرید تجهیزات صرفاً تخصصی و به‌روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی را تدوین کرد.

پیشنهاد آیین نامه اجرایی پرداخت تسهیلات  برای خرید تجهیزات تخصصی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشیبه گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس بند (ج) تبصره (4) قانون بودجه سال 1397 کل کشور، بانک‌های عامل مجازند در سال ۱۳۹۷ مبلغ 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع در اختیار برای خرید تجهیزات صرفاً تخصصی و به‌روزرسانی آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی براساس فهرست مورد توافق وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط و سازمان برنامه و بودجه کشور و با تصویب هیئت‌امنای آنها از محل توثیق اموال دولتی در اختیار پرداخت نمایند. تضمین این تسهیلات پس از تصویب هیئت امنا بر عهده مراکز فوق‌الذکر بوده و پس از تنفس دو ساله از محل درآمد اختصاصی آنها و متناسب با میزان دریافتی و مبتنی بر زمانبندی مورد تفاهم با بانکها بازپرداخت می‌شود.

گفتنی است، تجهیزات تخصصی آزمایشگاه‌های تحقیقاتی موضوع این بند فقط در مواردی که بنا به اعلام معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور و یا وزارتخانه تخصصی مربوطه تولید مشابه داخلی ندارند، از شرکت خارجی تأمین می‌شود.

آیین‌نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارتخانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، حداکثر دو ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیئت وزیران می رسد.

گفتنی است، مطابق بند یادشده هیئت وزیران مکلف به صدور آیین نامه اجرایی است و سازمان برنامه و بودجه کشور در اجرای این تکلیف، متن پیشنهادی آیین نامه را جهت تصویب در هیئت وزیران ارایه نموده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: