کد خبر: ۳۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
با تصویب هیئت وزیران، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در سال 1397، به میزان 10 درصد نسبت به سال 1396 افزایش یافت.

افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مشخص شد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» آیین نامه اجرایی بند (ج) تبصره (12) قانون بودجه سال 1397 کل کشور با موضوع حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در سال 1397، با چهار ماده در هیئت دولت تصویب شد.

به موجب ماده یک این آیین نامه، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در سال 1397، 10 درصد نسبت به سال 1396 افزایش می‌یابد.

هم چنین، ماده دو این آیین نامه حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان 11 میلیون و 385 هزار ریال و حداکثر حقوق آنان هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می نماید و پس از اعمال افزایش سالانه موضوع ماده (1) و همسان‌سازی موضوع ماده (3) این تصویب‌نامه، چنانچه حقوق بازنشستگانی که سی سال سابقه خدمت داشته‌اند کمتر از 12 میلیون ریال شود به این میزان افزایش می‌یابد.

گفتنی است، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی از شمول حداکثر این ماده مستثنی می‌باشند.

لازم به ذکر است، بر اساس این آیین نامه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح پس از اعمال درصد افزایش حقوق سال 1397 نسبت به حقوق سال 1396، با افزایش امتیازات گروه‌های شغلی جداول مواد (109) و (110) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386- در سقف اعتبارات مندرج در بند یادشده و سایر قوانین و مقررات مربوط با ضریب یک هزار و 797 ریال اعمال می‌گردد.

افزودنی است، بر اساس ماده چهار این آیین نامه، سایر صندوق های بازنشستگی وابسته به دستگاه های اجرایی می توانند از محل منابع داخلی خود، حداکثر در سقف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1397 براساس مفاد این تصویب نامه اقدام نمایند.


 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: