کد خبر: ۳۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
صادرات هرگونع قیر به جز قیر معدنی و قیر صادراتی از محل ورود موقت موضوع ماده (51) قانون امور گمرکی با موافقت وزارت نفت امکان پذیر شد.
اخذ مجوز از وزارت نفت برای صادرات قیر
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت »، هیئت وزیران در جلسه 9 /2 /1397بنا به پیشنهاد وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و نفت تصویب کرد،از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، صادرات هرگونه قیر (به جز قیر معدنی و قیر صادراتی از محل ورود موقت موضوع ماده (51) قانون امور گمرکی - مصوب 1390-) با رعایت سایر مقررات موکول به موافقت وزارت نفت است. لازم به ذکر است بر اساس ماده (51) قانون امور گمرکی، مصوب 1390:
ماده ۵۱ - ورود موقت برای پردازش، رویه گمرکی است که براساس آن کالا می‌تواند به‌ طور موقت به قلمرو گمرکی وارد شود، تا ساخته، تکمیل، تعمیر یا فرآوری شده و سپس صادر شود. این رویه همچنین شامل موادی از قبیل تسریع‌ کننده‌ها (کاتالیست‌ها) که در ساخت، تکمیل و فرآوری مصرف می شود نیز می گردد. کالاهای کمکی از قبیل روان ‌کننده‌ها و ابزارآلات مشمول رویه ورود موقت برای پردازش نیست. محصولات به‌ دست آمده محصولاتی می‌باشند که از ساخت، تکمیل، فرآوری و تعمیر کالاهایی که برای آنها مجوز استفاده از رویه ورود موقت برای پردازش اخذ شده به‌ دست می‌آیند.
تبصره ۱ ـ سقف زمانی ورود موقت برای پردازش به تفکیک گروه کالایی مختلف با پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تولیدی ذی ‌ربط، گمرک ایران، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تصویب هیئت وزیران تعیین می‌ گردد.
تبصره ۲ـ نحوه اجرای این ماده در حدود مقررات این قانون، در آیین ‌نامه اجرایی تعیین می‌گردد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: