کد خبر: ۳۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
هیئت وزیران با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه در استان گیلان موافقت کرد.

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه در استان گیلانبه گزارش« پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت »، سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به درخواست وزارت کشور برای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه و جبران خسارات و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه در استان گیلان، پیشنهاد اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی را جهت تصویب هیئت وزیران ارایه نمود .

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه 1397/09/02 با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت­دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان گیلان، در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار داد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

همچنین با اختصاص تسهیلات بانکی ارزان­قیمت (با سود و کارمزد چهاردرصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک­های عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب‏دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان گیلان با ضمانت زنجیره­ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی موافقت شد.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: