کد خبر: ۳۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
براساس ماده (11) اساسنامه اصلاحی کمیسیون ملی یونسکو در ایران،این کمیسیون دارای یک دبیرخانه دایمی است. دبیرخانه زیر نظر دبیر کل انجام وظیفه می نماید و یکی از سازمان های تابعه وزارت‌فرهنگ و آموزش عالی (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، کمیسیون ملی تربیتی علمی و فرهنگی (‌کمیسیون ‌ملی یونسکو) به عنوان مرکز عمل و اداره امور مربوط به برنامه یونسکو در ایران، دارای سه ارگان زیر می باشد:

۱ - شورایعالی کمیسیون ملی یونسکو.

۲ - شورای اجرایی.

۳ - دبیرخانه.

* دبیر کل عضو شوراهای‌عالی و اجرایی مذکور می باشد.

براساس ماده (11) اساسنامه اصلاحی کمیسیون ملی یونسکو در ایران،این کمیسیون دارای یک دبیرخانه دایمی است. دبیرخانه زیر نظر دبیر کل انجام وظیفه می نماید و یکی از سازمان های تابعه به وزارت‌فرهنگ و آموزش عالی (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)محسوب می شود.

همچنین براساس ماده (12) اساسنامه یادشده، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران از میان شخصیت­های علمی و فرهنگی به پیشنهاد وزیر فرهنگ و آموزش عالی (وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری) و تأیید هیئت دولت و با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می شود.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اجرای ماده یادشده، با توجه به سوابق علمی و اجرایی آقای حجت ا... ایوبی ایشان را جهت اخذ تأییدیه از هیئت دولت پیشنهاد نمودند.

براین اساس هیئت وزیران در جلسه مورخ 1397/02/05 بنا به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آقای حجت ا... ایوبی را به سمت دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران منصوب کرد.
* لازم به ذکر است قبل از انتصاب جدید، آقای سعداله نصیری قیداری به عنوان دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران مشغول به خدمت بوده‌اند.
 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: