کد خبر: ۳۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> پیشنهاد
سازمان برنامه و بودجه آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (9) قانون بودجه سال 1397کل کشور را در خصوص بهره برداری وزارت آموزش و پرورش از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود برای تصویب هیئت وزیران پیشنهاد نموده است.

آیین نامه اجرایی در موضوع ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری املاک وزارت آموزش و پرورش تدوین شد

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس بند (هـ) تبصره (9) قانون بودجه سال 1397کل کشور، «به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده شده است به‌منظور ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود و با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، نسبت به احداث، بازسازی و بهره‌برداری از آنها اقدام کند. تغییر کاربری موضوع این بند به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش استان و تصویب کمیسیون ماده(۵) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب ۲۲/۱۲/۱۳۵۱ صورت می‌گیرد و از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، أخذ گواهی بهره‌برداری، احداث، تخریب و بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف می‌باشد».

مطابق بند مذکور، هیئت وزیران الزامی به وضع آیین نامه در این زمینه ندارد اما سازمان برنامه و بودجه کشور، علیرغم عدم الزام قانونی و در راستای اجرایی شدن بند مذکور ، متن پیشنهادی مربوط را با عنوان آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (9) قانون بودجه سال 1397 کل کشور برای تصویب هیئت وزیران به دفتر هیئت دولت ارسال نموده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: