کد خبر: ۳۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> پیشنهاد
وزارت امور خارجه پیشنهاد داد:
وزارت امور خارجه درخواست صدور مجوز فروش ساختمان های سابق سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور کنیا –نایروبی و کشور نیجریه و هم چنین کاخ والری (Val Ory) در منطقه موکا (Moka) جزیره‌ موریس را به دولت داده است.

درخواست مجوز فروش سه ملک متعلق به دولت ایران در کشور کنیا، نیجریه و جزیره موریس

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت امورخارجه در نظر دارد با توجه به تکمیل احداث ساختمان جدید سفارت ایران در کنیا نسبت به فروش ساختمان سابق نمایندگی در نایروبی اقدام نماید.

افزون بر این، با انتقال پایتخت سیاسی دولت نیجریه از لاگوس به ابوجا، وزارت امور خارجه در نظر دارد نسبت به فروش ملک سفارت سابق ایران در لاگوس نیجریه اقدام و از محل درآمد ناشی از آم اقدامات لازم را برای احداث ساختمان های سفارت و اقامتگاه بر روی دو قطعه زمین متعلق به سفارت ایران در ابوجا را به عمل آورد.

هم چنین، این وزارتخانه درخواست «صدور مجوز فروش ملک متعلق به دولت ایران موسوم به کاخ والری (Valory) در منطقه موکا (Moka) جزیره‌ موریس» را به دولت ارائه کرده است.

گفتنی است، موریس جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس هند است و در سال 1941 میلادی رضا شاه پهلوی توسط نیروهای بریتانیایی به این جزیره تبعید شده بود.

جوابیه دفتر هیئت دولت:

پیشنهاد وزارت خارجه درخصوص صدور مجوز فروش ملک متعلق به دولت ایران، موسوم کاخ والری (Valory) در منطقه موکا (Moka) جزیره‌ موریس» در جلسه 1397/05/03 کمیته فرعی کمیسیون لوایح مطرح و با توجه به درخواست آن وزارتخانه مسترد و از دستور کار خارج شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: