کد خبر: ۳۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
هیئت وزیران در جلسه مورخ 1397/01/29 کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی را موظف کرد ارز یورو را به عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار، اطلاعات و داده­ های مالی خود مورد استفاده قرار دهند.

ابلاغ تصویب نامه استفاده از ارز یورو به جای دلار در تمامی تکالیف ارزی . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه مورخ 1397/01/29 کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی را موظف کرد ارز یورو را به عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار، اطلاعات و داده­ های مالی خود مورد استفاده قرار دهند.

از تاریخ ابلاغ این مصوبه کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی موظفند ارز یورو را به عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار، اطلاعات و داده های مالی خود مورد استفاده قرار دهند. در این راستا، کلیه گزارش‌ها، آمارو اطلاعاتی که تاکنون بر مبنای ارز دلار آمریکا ارائه می شد، از این پس به مدت یک سال به هر دو ارز یورو و دلار آمریکا و پس از آن فقط به ارز یورو ارائه خواهد شد.

همچنین به منظور فراهم ساختن امکان مقایسه گزارش­ها، تحلیل­ها و اطلاعات آماری وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی، لازم است گزارشات، تحلیل‌ها و آمارها در سال جاری و سال آینده به صورت مقایسه‌ای به ارز دلار نیز ارایه شود تا امکان تطبیق و ارزیابی عملکردها وجود داشته باشد.

 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از تاریخ ابلاغ این مصوبه، نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت نماید.


 
 
 
 
 

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: