کد خبر: ۳۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
تأمین معاش و رفاه کارکنان دولت و بازنشستگان که عموماً دارای درآمد ثابتی هستند و در برابر گرانی قیمت ها آسیب پذیر می باشند همواره مورد توجه دولت ها بوده است. اما علی رغم مصوبات موجود، شماری از تعاونی های مصرف از سوی دستگاه های دولتی متبوع خود برای تخلیه محل فعالیت تحت فشار بوده و یا مکان مزبور واگذار نگردیده و یا درصدد واگذاری و یا اجاره آن به بخش خصوصی برآمده اند. لذا با عنایت به موارد فوق،از سوی اتاق تعاون ایران درخواست صدور مجوز لازم در این زمینه به هیأت دولت ارایه شده است.
مجوز واگذاری محل برای فعالیت تعاونی های مصرف کارکنان به صورت رایگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، تأمین معاش و رفاه کارکنان دولت و بازنشستگان که عموماً دارای درآمد ثابتی هستند و در برابر گرانی قیمت ها آسیب پذیر می باشند همواره مورد توجه دولت ها بوده و در قوانین مربوطه، حمایت های خاصی را در قالب شرکت های تعاونی مصرف پیش بینی نموده اند از جمله "آیین نامه نحوه همکاری و کمک دولت به مؤسسات تعاونی" که دستگاه های دولتی را مکلف نموده است: "محل مناسب کار، انبار، فروشگاه و وسایل حمل و نقل و ... را برای استفاده مجاناً در اختیار تعاونی های مصرف کارکنان خود قرار دهند."

اما از آنجایی که علی رغم مصوبات موجود و نیز دیدگاه های مثبت دولت نسبت به وضع معیشتی کارکنان دولت، در حال حاضر شماری از تعاونی های مصرف از سوی دستگاه های دولتی متبوع خود برای تخلیه فروشگاه تعاونی تحت فشاره بوده و یا مکان مزبور را واگذار نکرده اند و یا درصدد واگذاری و یا اجاره آن به بخش خصوصی برآمده اند در حالی که تعاونی های مصرف در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی، نقش تعیین کننده ای در برقراری عدالت اقتصادی تأمین نیازهای کارکنان دولت را بر عهده داشته و از عوامل پیشگیری از انحصار بخش خصوصی در عرصه توزیع و مزید بر آن بهبود بخشیدن و به حداکثر رسانیدن رفاه اقتصادی اعضا و سایر شهروندان در سطح کشور به شمار می روند.

لذا با عنایت به مراتب فوق، اتاق تعاون ایران درخواست صدور مجوز واگذاری محل مناسب و رایگان برای فعالیت تعاونی های مصرف کارکنان و جلوگیری از اجاره محل تعاونی به بخش خصوصی و نیز صدور بخشنامه مبنی بر همکاری دستگاه ها با تعاونی ها و خدمات رسانی آنان به کارکنان دستگاه های اجرایی را به هیأت دولت ارایه نموده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: