کد خبر: ۳۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
جلسه هیئت دولت - یکشنبه بیست و ششم فروردین 1397
در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از وضعیت صنعت، معدن و تجارت در کشور در سال 1396 به هیئت وزیران ارایه داد.

** بررسی وضعیت صنعت، معدن و تجارت کشور در سال 96

بر اساس این گزارش، در سال 1396، تعداد 5831 فقره پروانه بهره ­برداری برای واحدهای صنعتی با اشتغالی در حدود 102994 نفر و سرمایه­ گذاری بیش از 29 هزار میلیارد تومان صادر شده که 3/2 درصد نسبت به سال 1395 رشد داشته است.

تعداد 20767 فقره جواز تأسیس صنعتی صادر شده که نسبت به سال قبل 22/2 درصد رشد نشان می ­دهد.

برق مصرفی مشترکین صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک نیز در سال 96 نسبت به سال قبل از آن 7/7 درصد رشد داشته است.

در این سال تنها در شهرک­ های صنعتی بیش از 2500 واحد صنعتی نیمه فعال و تعطیل، احیاء و به فعالیت تولیدی بیش از 50 درصد ظرفیت رسیده و بیش از 36 هزار شغل صنعتی احیاء و ثبت شده است.

همچنین در پایان سال 96، تعداد 49916 طرح صنعتی در مراحل مختلف اجرا در سطح کشور است.

در سال گذشته طی 12 ماه، 88 طرح سرمایه­ گذاری خارجی با مجموع سرمایه ­گذاری3/5 میلیارد دلار به تصویب هیئت سرمایه ­گذاری خارجی رسیده و عملیات اجرایی آن به صورت سرمایه­ گذاری مستقیم خارجی آغاز شده است.

همچنین در پی فعالیت­ های اکتشافی جدید در دولت­ های یازدهم و دوازدهم، 400 محدوده امیدبخش در چارچوب طرح­ های واگذاری پهنه­ ها شناسایی شده که قرار است اکتشافات تکمیلی توسط دارندگان پهنه­ ها و متقاضیان جدید انجام شود.

افزایش 1/5 میلیارد تنی ذخایر قلزی کشور و رشد 39/2درصدی در میزان اشتغال پروانه­ های بهره­برداری مصرفی صادر شده نیز از دیگر دستاوردهای این بخش در سال 96 بوده است.

** گزارش بانک مرکزی از اقدامات و سیاست­ های ارزی دولت

در جلسه امروز همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارشی از تمهیدات پیش ­بینی شده برای اجرای کامل سیاست­ های ارزی جدید دولت به هیئت وزیران ارایه کرد.

** در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه ­های اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب هیئت وزیران رسید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: