کد خبر: ۳۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> پیشنهاد
لایحه تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی، به منظور تعیین تکلیف مسائل مربوط به خوراک پتروشیمی، به دفتر هیئت دولت ارائه شده است.
ارایه لایحه تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی در دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن تشکیل جلسات کارشناسی در خصوص بررسی مسائل و مشکلات شرکت های تولیدی و صنعتی پتروشیمی کشور لایحه اصلاح ماده (1) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) در خصوص تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی را جهت طرح در هیئت وزیران ارائه نموده است.

گفتنی است، لایحه تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی، به منظور تعیین تکلیف مسائل مربوط به خوراک پتروشیمی، ضمن حفظ و رعایت منافع شرکت های وابسته به نفت، موجب تعیین تکلیف سرمایه گذاران فعلی و آتی داخلی و خارجی می شود.

با توجه به نقش ملی صنایع پتروشیمی و صنایع میان دست و پایین دست آن در تولید ملی، صادرات فناوری و اشتغال در کشور و هم چنین تاکید مقام معظم رهبری در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی در جهت ایجاد ارزش افزوده بیشتر به تولیدات نفت و گاز و افزایش سهم صادرات آنها، به منظور تشویق بخش خصوصی داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این امر، وجود ضوابط ثابت و دراز مدت برای تامین خوراک در مراحل مختلف الزامی و اجتناب ناپذیر است.

گفتنی است، صنایع پتروشیمی شامل کلیه صنایع بالادست، میان دست و پایین دست می باشند که به نحوی خوراک خود را بصورت انواع هیدروکربور اعم از گاز و مایع از شرکت های تولیدی وابسته به وزارت نفت و یا صنایع پتروشیمی اعم از خصوصی، دولتی، تعاونی و عمومی غیر دولتی دریافت می نمایند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: