کد خبر: ۳۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (6) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با انتقال بدهی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به بانک صادرات ایران موافقت کرد
انتقال بدهی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به بانک صادرات ایران
 

براساس این تصویب نامه مقرر گردید:

1- بدهی شرکت سهامی برق منطقه ­ای گیلان به بانک صادرات ایران ناشی از تکالیف قانونی مقرر در بند (الف) ماده (10) قانون برنامه چهارم توسعه بابت تسهیلات دریافتی به شرح جدول زیر به بدهی دولت منتقل و صرفاً مبلغ سود آن، به نرخ مقرر در قراردادهای مربوط (نسبت به مبلغ اصل بدهی و بدون احتساب جریمه) به ­روزرسانی می ­شود، به طوری که در پایان هر سال، مبنای احتساب سود، مبلغ اصل مندرج در جدول زیر می‌باشد و محاسبه سود به روش مرکب ممنوع است:

انتقال بدهی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به بانک صادرات ایران

2- سرمایه دولت در شرکت سهامی برق منطقه­‌ای گیلان، معادل مبلغ بدهی انتقال یافته، افزایش می‌یابد. وزارت نیرو موظف است گزارش اجرای این بند را با ارایه تأییدیه سازمان حسابرسی به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارایه نماید.

3- بدهی­ های موضوع این تصویب­ نامه طبق قانون رفع موانع تولید رقابت­ پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و یا از محل اعتبارات مصوب مربوط در قوانین بودجه سنواتی مورد تسویه قرار می ­گیرد. سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است اعتبار لازم را در لوایح بودجه سنواتی پیش­ بینی نماید.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: