کد خبر: ۳۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۷
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> مصوبه
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت نیرو و وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آیین‌نامه اجرایی ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و اصلاحات بعدی آن را اصلاح نمود.
 
تعیین سهم سود بانک های عامل و تمدید مهلت اجرای آیین نامه اجرایی ماده ( 20 ) قانون رفع موانع تولید 
 

هیئت وزیران در جلسه 27 /12 /1396 به پیشنهاد وزارت نیرو و وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آیین‌نامه اجرایی ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و اصلاحات بعدی آن را به شرح زیر اصلاح نمود.

1- در ماده (4) عبارت "تا پایان شهریور سال 1397" جایگزین عبارت "تا پایان اسفند سال 1396" می شود.

2- متون زیر به عنوان تبصره‌های (4) و (5) به ماده (4) الحاق می شوند:

تبصره4- متقاضیان استفاده از مزایای آیین‌نامه ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که (25) درصد علی‌الحساب اقساط سررسید شده (موضوع ماده (2) آیین‌نامه) را پرداخت ننمودند، بدون شرط پرداخت (25) درصد علی‌الحساب اقساط سررسید شده تا تاریخ 31 /3 /1397 می‌توانند به صورت یکجا اقساط سررسیده شده را تسویه نمایند.

تبصره 5- سهم سود بانک‌های عامل موضوع جزء (5) بند (ج) شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات از محل حساب ذخیره ارزی مصوب جلسه 16/ 5/ 1386 هیئت امنای حساب ذخیره ارزی برای بدهکاران حساب ذخیره ارزی که از مزایای این آیین‌نامه استفاده نموده‌اند بعد از تبدیل به ریال از تاریخ 3 /7 /1391 معادل سه واحد درصد از سود پانزده درصد مندرج در آیین‌نامه تعیین می‌شود.

 
 
 
 
 
 
بخشی از این آیین نامه به شرح زیر اصلاح شده است:
 
 
 
 
اصلاحیه دوم این مصوبه:
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: