کد خبر: ۳۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> مصوبه
هیئت وزیران بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف کرد تا نسبت به تعیین بانک های عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی دویست هزار واحد مسکونی روستایی با ضمانت سفته زنجیره ای اقدام نماید.
پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی 
 
 

هیئت وزیران در جلسه 27 /12 /1396 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور تصویب کرد:

 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است نسبت به تعیین بانک های عامل و سهمیه آنها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی دویست هزار واحد مسکونی روستایی با ضمانت سفته زنجیره ای و سقف فردی به مبلغ دویست و پنجاه میلیون (000ر000ر250) ریال در سال 1396اقدام نماید.

سود سهم متقاضی برای این تسهیلات پنج درصد است و سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار) برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات موضوع این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده را پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از محل منابع مصوب مربوط در بودجه به شبکه بانکی پرداخت نماید. این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالبات آنها نیست.

همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشورسهمیه استانی تسهیلات را با لحاظ نمودن شاخص های مربوط تعیین نموده و براساس سهمیه ابلاغ شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به توزیع سهمیه بانک های عامل به تفکیک استان، شناسایی متقاضیان واجد شرایط، معرفی آنان جهت دریافت تسهیلات و نظارت بر ساخت وساز در چهارچوب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان - مصوب 1374-(نظام فنی روستایی) اقدام کند.

 
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: