کد خبر: ۳۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
براساس قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران _مصوب سال 1395_ به‌ منظور ایجاد زمینه ‌های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول در مسابقات مختلف و نیز توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه مذکور، کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک منتزع شد. در همین راستا وزارت ورزش و جوانان، نسخه پیشنهادی اساسنامه کمیته ملی المپیک را جهت طرح و تصویب در هیأت دولت ارائه نموده است.
اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

براساس قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران _مصوب سال 1395_ به‌ منظور ایجاد زمینه ‌های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت‌ های پارالمپیک، بین‌ المللی، قاره ای و منطقه‌ ای با رعایت مقررات بین‌ المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک ج.ا.ا از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شد و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی قرار گرفت.

طبق تبصره ۱ قانون مذکور، دو نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به‌ عنوان ناظر در کمیته ملی پارالمپیک حضور خواهند داشت، همچنین براساس تبصره ۲ قانون مورد اشاره از تاریخ لازم‌ الاجراء شدن این قانون، کارکنان فعلی و نیز اموال، املاک و تجهیزات و اماکن مربوط به کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک منتزع و به این کمیته منتقل می ‌شوند، همچنین طبق تبصره ۳ اصلاحات اساسنامه جاری کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران همزمان به تصویب هیأت وزیران می ‌رسد.

لذا با عنایت به موارد فوق، وزارت ورزش و جوانان، نسخه پیشنهادی اساسنامه کمیته ملی المپیک ج.ا.ا را جهت طرح و تصویب در هیأت دولت ارائه نموده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: