کد خبر: ۳۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست میزبانی کنگره جهانی فلسفه در سال 2023 که هر پنج سال یکبار توسط فدراسیون بین المللی انجمن های فلسفه (FISP) برگزار می شود را به هیئت دولت اعلام نموده است.

درخواست مجوز میزبانی کنگره جهانی فلسفه در سال 2023به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» فدراسیون بین المللی انجمن های فلسفه (FISP) با قدمت 120 سال، هر پنج سال یکبار کنگره جهانی فلسفه را در یکی از کشورهای جهان که سابقه ممتد در حوزه فلسفه دارند برگزار می کند.

با توجه به سنت دیرپای فلسفه اسلامی در ایران و وجود ده ها مرکز پژوهشی و فلسفی در مراکز آموزش عالی کشور فرصت مناسبی فراهم شده است که جمهوری اسلامی ایران میزبانی 25 مین دوره کنگره جهانی فلسفه را در سال 2023 میلادی عهده دار شود.

در همین راستا، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد برگزاری و میزبانی کنگره جهانی فلسفه در ایران در سال 2023 میلادی را جهت صدور مجوز و تامین بودجه به هیئت دولت ارائه نموده است.

گفتنی است، هدف از پیشنهاد میزبانی این کنگره در ایران عبارت است از:

· گرامیداشت جایگاه فلسفه در ایران

· تکریم و معرفی بزرگان فلسفه ایران از قبیل: ابن سینا، سهروردی، میرداماد، علامه طباطبایی و ...

· رونق و پیشرفت علوم عقلی، انسانی و فلسفه در ایران

· معرفی فلسفه اسلامی به جهانیان

با توجه به اینکه مهد فلسفه اسلامی فقط ایران شیعی است، تشکیل این کنگره فرصت مناسبی است که فیلسوفان و اساتید مهم و برجسته جهان هر چه بیشتر با بزرگان فلسفه اسلامی، صاحب نظران و به ویژه با فیلسوفان جوان ایرانی آشنا شوند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: